Babinec

Chlapcom vstup zakázaný! Tak znelo heslo večera. A verte mi, to bol teda večer!…

Dievčatá sa rozhodli, že leto sa ešte neskončilo a dni pred riadnym vyučovaním si spríjemnia čisto babskou akciou v našej skautskej klubovni – na Amfiteátri. Večer sa začínal pozvoľna. Prichádzali sme približne o šiestej hodine. Ja som zobrala všetky dievčatá von zahrať sa a medzičasom Zuzka s Tami pripravili táborové video. Nachystal sa popcorn, čokolády, vybralo sa ovocie a čipsy… Dievčatá s radosťou posadali do tulivakov, kresiel a s veľkým očakávaním začali sledovať dlho očakávané táborové video.

To nadšenie po dopozeraní videa stálo za to. Dievčatá sa ešte nasledujúce ráno zhovárali o úžasných zážitkoch z tábora, ktoré si videom pripomenuli. Večer pokračoval chutnou večerou – pizzou. Verili by ste, že najviac sa zje Hawai pizze? Aby sme neostali len pri dievčenských hrách, rozhodli sme sa zahrať na upírov. Krik a cmukanie sa ozývalo celým areálom a dievčatá sa fantasticky bavili na divných pohľadoch okoloidúcich. Na dobrej párty by nemala chýbať diskotéka. Kričali sme si naše obľúbené umpaje, tiež sme si zaspievali zopár skautských „hitoviek“ a tesne pred spaním sme si dali Gilwelský kruh. Sobotňajšie ráno nám ukázalo krásny výhľad slnka a príjemnú atmosféru amfiteátra. Naraňajkovali sme sa, upratali sme si porozkladané spacáky a karimatky a pustili sa do pozerania filmu. Urobili sme si pohodové filmové doobedie, počas ktorého sme stihli dva filmy. Na obed sme si navarili dobroty z domu a na úplný koniec sme všetko poupratovali a postupne sa začali lúčiť. Všetky dievčatá odišli v šťastí domov a so slovami vidíme sa v nedeľu sa skončila celá naša prespávačka.

Doty
7. zbor Slanských vlkov Prešov