Chata Kanné

vso kanne 2

Chata sa nachádza pod Braniskom v doline Kanné pri Fričovciach, okres Prešov. Obcou prechádza hlavný cestný ťah z východu (z Moskvy) na západ (do New Yorku) (a aj naopak). Jedná sa o zrubový dom, v ktorom sú k dispozícii veľká spoločenská miestnosť 9 x 5 metrov, vybavená 49 inch plazmovou televíziou, ktorú aktivujete priložením vhodnému množstva dreva do krbovej pece, menšia izba 5 x 5 metrov so super stereo hifi-subbufer systémom, ku ktorému však potrebujete umiestniť do každého rohu jednu vokalistku a do stredu zopár chalanov, moderne zariadená kuchyňa s oceľovouhlíkovou varnou doskou na tuhé palivo, vodnú batériu na manuálny pohon a predsieň s výbavou pre dokonalú čistotu značky „UMYMA“ V podkroví toho času nájdete dve super moderne a pohodlne vybavené izby typu „prines si posteľnú plachtu, lebo budeš spať na zemi“. Počas leta je možné prespať aj priľahlej hospodárskej budove „na sene“ alebo v stanoch.

V blízkom okolí chaty, tzv. v primárnej periférii, sa nachádzajú napr. NPR Kamenná Baba, Bachureň, Mangľová, jaskyňa „Zla džura“, min. prameň Salvator, Kopytovská dolina, skalné mesto Rajtopiky, Branisko a Smrekovica, Dreveník a Spišský hrad. V širšej periférii potom Pražský hrad, Rímske koloseum a Atény nad Torysou (Prešov).

Typ objektu: chata
Umiestnenie: Dolina Kanné – Fričovce
Kraj: Prešovský kraj
Obec/mesto: Fričovce
Využitie: celoročne

Vybavenie a možnosti objektu

Najbližšie mesto/obec (názov a vzdialenosť v km): Fričovce: 2,5 km
Prešov – centrum: 25 km (Levoča 33 km)
Najbližšia železničná stanica: Prešov – 27 km, resp. Krompachy 20 km
Najbližšia autobusová zastávka: Fričovce, Jednota – 3,5 km
Dostupnosť chaty: možnosť dopravy ku chate autom, cca- 100 m (kto sa oňho nebojí tak až „pred dvere“)
Blízkosť prvej pomoci a ošetrenia: Široké – 4,5 km
Vlastné kúrenie: áno = krbovo-kachlová pec (spoločenská miestnosť a podkrovie), kachle (malá izba), sporák (kuchyňa)
Pitná voda: áno, priamo v kuchyni
Teplá voda: nie (občas v potoku, medzi 1.23 a 4.56 hod.)
Elektrina: Áno, na svietenie. Pri použití elektro-spotrebičov s vyšším odberom (nad 400 W) nutné použiť elektrocentrálu. Benzín (Natural 95) je potrebné si doniesť. Spotreba cca. 1 l/hod.
Kuchyňa: áno, plynová varná doska + sporák na drevo, s vybavením (nie miestom) pre +/- 30 osôb
WC: suché WC (budár) 2x

Informácie o ubytovaní a využívaní objektu

Max. kapacita chaty: 30 osôb
Počet miest na spanie (posteľ): 24 (+ 2 miesta na matracoch na zemi)
Počet miest na spanie (stany): bez obmedzenia
Vhodné na víkendovky a viacdňové pobyty: áno
Vhodné na kurzy, školenia, ofic. stretnutia: áno
Stravovanie návštevníkov: Vlastné: možnosť varenia na sporáku + plynová varná doska, chladnička

V prípade kolízie termínov konania akcií na chate platia tieto kritériá:

1. chata má slúžiť predovšetkým pre potreby SLSK pri vzdelávaní, z tohto dôvodu budú pri využívaní chaty uprednostňované vzdelávacie akcie pred voľnočasovými, akciami viazanými na danú lokalitu atď.

2. prednosť majú akcie s väčším počtom osôb ako celoslovenské kurzy, oblastné akcie, zborové, oddielové…

3. zvýhodnené sú zbory, ktoré sa podieľali počas roka pracovnou činnosťou na rekonštrukcii, či zveľaďovaní chaty, resp. poskytli finančný príspevok na chatu alebo iným spôsobom významne prispeli k rozvoju a činnosti Východoslovenskej skautskej oblasti

4. 15 dní pred konaním akcie nemôže už byť organizátorovi zrušená rezervácia z vyššie uvedených dôvodov, okrem prípadu, že chatu potrebuje Východoslovenská oblasť pre potrebu vzdelávacích podujatí.

5. Východoslovenská oblasť si taktiež vyhradzuje právo obsadiť niektoré termíny počas roka na základe vlastného uváženia (napr. Silvester, sviatky a pod.), rešpektujúc pri tom vyššie uvedené zásady

Meno a priezvisko: Martin Kovalík – Tammy
Telefón: +421 908 622 505