Ďakujeme nadácii VSE!

Na jar tohto roka sme sa uchádzali v programe Nadácie VSE – Východo-slovenská energetika Holding a.s. „Companius – Pomáhame spoločne 2023” o grant na rekonštrukciu našej chaty.

Mali sme úspech a nadácia nás podporila sumou 2 000 €. Financie sme využili na rekonštrukciu verandy, ktorá už bola v dezolátnom stave. Stará konštrukcia už bola nestabilná a celá veranda sa povážlivo naklonila nabok. Po odstránení starých prehnitých hranolov prišla na rad nová pevná konštrukcia. Spodnú časť sme obili drevenými palubkami, z vnútornej strany prišiel polystyrén a zatiaľ OSB doska. V hornej časti sme osadili okná s izolačným dvojsklom a celkový vzhľad vylepšili aj nové dvere. Ešte pár kozmetických úprav (vymaľovanie a nová podlaha) a veranda bude ako zo škatuľky.

Ešte nás tu čaká dosť práce, ako je napríklad rekonštrukcia kuchyne a vybavenie spoločenskej miestnosti, aby chata bola lepšie obývateľná a mohli ju začať využívať aj ďalší skauti v našej oblasti.

Týmto sa chceme naozaj srdečne poďakovať stolárovi p. Lelákovi za skvele odvedenú prácu, všetok materiál musel cca 800 metrov doviezť len ručnou károu. Rezanie tiež nešlo celkom hladko, elektrocentrála nezvládala taký nápor, ale všetko nakoniec dobre dopadlo.

Obrovské ĎAKUJEME patrí predovšetkým nadácii VSE, vďaka ktorej sme mohli väčšinu financií na túto opravu financovať!