Humanitárna pomoc pre Ukrajinu

Dovoľujeme si obrátiť sa na Vás s prosbou o humanitárnu pomoc pre Ukrajinu. Už od 25. februára prebieha vo VSO zbierka, ktorú priebežne zasielame do Užhorodu priamo ukrajinským skautom, ktorí ju následne distribuujú na miesta, kde je to najviac potrebné. Zoznam priebežne aktualizujeme podľa aktuálnych potrieb.

Od 23.3. sú najpotrebnejšie tieto veci:

Oblečenie:

 • Pánske slipy – veľkosti M – 3XL
 • Pánske ponožky
 • Pánske tričká (modré, zelené, sivé, čierne) – veľkosti M – 3XL
 • Pánske termoprádlo

Potraviny:

 • Konzervy (mäso, ryby a pod)
 • Hotové jedlá
 • Čaj
 • Cukor
 • Olej
 • Ryža
 • Cestoviny
 • Sladkosti
 • Jedlo pre deti

Drogéria:

 • Pracie prášky
 • Šampóny
 • Zubné pasty

Ostatné:

 • Ďalekohľady
 • Vysielačky Motorola (UN3481)
 • Obliečky
 • Spacáky
 • Matrace
 • Batohy (30+ litrov)
 • Voľnopredajné lieky

V prípade, ak vo Vašich zboroch zorganizujete zbierky, kontaktujte prosím Miriam Sorgerovú – Mutti emailom: sorgerova.miriam@gmail.com, alebo na tel.č.: 0904 528 107, ktorá zabezpečí transport na Ukrajinu.

ĎAKUJEME!