KURZ KANOISTIKY A ZÁCHRANY NA VODE

Napriek tomu, že splav svižne tečúcej riečky býva pre veľkú väčšinu zúčastnených silným zážitkom, nemajú vodácke aktivity v programe našich zborov takmer žiadne miesto. Možno to je spôsobené tým, že vám chýba potrebné vybavenie či výstroj, možno je tu akýsi strach z vody, možno len partia ľudí, s ktorými by sme si to mohli vyskúšať…

 Preto máme pre vás riešenie, víkendový kurz Kanoistiky a záchrany na vode, „se vším všudy“. S inštruktormi, ktorí tomu rozumejú, profesionálnym vodáckym vybavením ako člny, pádla, prilby, či osobnou vodáckou výstrojou pre vás, zahrňujúcu neoprény, vodácke bundy, neotopanky… a samozrejme, kvalitnou vodou 🙂

Kurz je určený pre všetkých nad 17 rokov, ktorí by radi získali základné znalosti ovládania lodí, bezpečnosti na vode a následne tieto prvky využívali pri programe a činnosti vo svojich zboroch. Alebo by radi „pričuchli“ k vodáckej tématike a zažili víkend plný skvelého dobrodružstva.

Počas kurzu sa naučíte:

 • ako rieku kontrolovane splavovať, nie nechať sa spláchnuť,
 • základným aj pokročilejším technikám ovládania kánoe,
 • náklonom, výjazdom, prejazdom, zastavením v prúde,
 • taktike splavovania skupín na riekach,
 • používaniu záchranných pomôcok a technike záchrany,
 • ako plávať v divokej vode a ostatným zásadám bezpečnosti,
 • a mnohé iné…

Kedy: na výber sú tri májové víkendy, zahlasovať je možné za viacero, ktoré ti vyhovujú v prihláške.

Kde: Červený kláštor, piatok/sobota Dunajec, nedeľa Bialka (PL). Začíname v piatok o 18.00 hod. a končiť v nedeľu okolo 15.00 hod. Maximálny počet účastníkov je 14, takže neváhajte a konajte rýchlo.

Ubytovanie: vlastné v stanoch, kemping Pltník – Červený kláštor (ubytovanie v cene kurzu)

Strava: vlastná (žiaľ oblastný projekt bol podporený len sčasti). Raňajkovať budeme ešte v kempe, obed už bude na vode, preto odporúčam niečo jednoduché (keksy, sušienky, sušené ovocie, energo tyčinky…). Večera kto ako uzná za vhodné, sú tam reštaurácie, pizzeria k dispozícii, poprípade vlastné v kempe…

 Čo so sebou:

 • znalosť plávania (aspoň 100 m)
 • veľký uterák (odporúčam 2 ks)
 • plavky
 • krém na opaľovanie (odporúčam)
 • termo triko alebo niečo podobné (pod vodácku bundu, nie bavlna, bude vás chladiť)
 • chuť a odhodlanie vyskúšať si niečo nové …

Prihlasovanie: na kurz sa môžete prihlásiť vyplnením nižšie uvedenej prihlášky, najneskôr do 7. mája 2016. Po prihlásení vám bude zaslaný mail s uvedeným číslom účtu, na ktorý je nutné uhradiť účastnícky poplatok 30 €/osoba.

Prihláška here: http://goo.gl/forms/Ju9ukGqAzk

Kto by potreboval ďalšie informácie, tak tie získa tu: martin.kovalik@scouting.sk Tešíme sa na Vás. Team inštruktorov SLSK a Tammy