Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu v našej oblasti

DofE je rozvojový program pre každého vo veku 14 až 24 rokov. Ak chceš získať významné ocenenie vojvodu z Edinburghu – DofE, musíš na sebe vytrvalo makať 6-18 mesiacov a prekonať štyri výzvy. Rozvíjať svoj talent, športovať, angažovať sa ako dobrovoľník a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu s kamarátmi.

Svoje pokroky môžeš sledovať v jednoduchej aplikácii vo svojom mobile. Môžeš sa zlepšiť v aktivitách, ktoré ťa bavia, vyskúšať niečo, čo ťa vždy lákalo a doteraz si si na to nenašiel čas. Naučíš sa nastaviť si vlastné ciele a spôsob, ako ich dosiahnuť. Zažiješ nezabudnuteľnú expedičnú výpravu a spoznáš nových ľudí. Svoje aktivity si môžeš prepojiť so skautskými výzvami a odborkami. A v neposlednom rade získaš medzinárodne uznávaný certifikát.

Počas tohto roka sme mali v programe DofE aktívnych 9 mladých ľudí – skautov z rôznych zborov / samostatných oddielov v našej oblasti, ale aj 2 neskautov. Jakub, Tamara, Lenka a Jakub si plnia ciele v bronzovej oblasti, Ivana, Kristína a Miro v striebornej a Dorota s Lukášom si trúfli na zlato.

20. septembra 2022 si traja z nich prevzali svoje ocenenia DofE, Jakub Fudaly zo 112. zboru Prameň Prešov-Sekčov dostal ocenenie za bronzovú oblasť a dve vysokoškoláčky Kristína Stankovičová a Ivana Šaffová si odniesli ocenenia v striebornej oblasti. Ostatní si ešte plnia svoje ciele a svoju odmenu získajú v budúcom roku.

Chceš sa k nim pridať aj ty? Hľadáš výzvu? Chceš sa rozvíjať a zdokonaliť sa v tom, čo ťa baví a navyše získať významný certifikát, ktorý Ti pomôže v ďalšom štúdiu či kariére? Splň si svoje sny. Zabav sa. A získaj uznávané medzinárodné ocenenie DofE!

V prípade záujmu ma kontaktuj emailom: sorgerova.miriam@gmail.com do 15. októbra 2022

Mutti