Obnova studničky Barančov

V rámci obnovy studničiek v našom okolí, sa nám podarilo obnoviť studničku Barančov. O prvých fázach obnovy som písal v predošlom čísle Oblastníka. Po letných prázdninách prišla na rad tretia fáza a to je samotné zhotovenie a umiestnenie prístrešku nad studničku.

Na pomoc nám prišli aj skauti zo Sniny, ktorí si týmto plnili aj časť odborky Ochránca prírody. Hneď po príchode na miesto sme sa rozdelili na dve skupiny. Jedna sa vydala do okolia trošička odľahčiť prírodu od odpadkov. Druhá skupinka sa pustila do stavby pripraveného prístrešku nad studničku.

Stavba nám išla celkom rýchlo, nakoľko nebolo treba už nič rezať len zložiť predpripravený prístrešok dokopy. Ani sme sa nenazdali a po dvoch hodinách práce mala studnička už krásny nový prístrešok.

Touto studničkou určite nekončíme a už teraz sa pripravujeme na obnovu ďalšiej. Týmto sa chcem poďakovať všetkým čo pomáhali pri obnove a verím, že sa čoskoro stretneme pri ďalšiej studničke.

Jozef Lenarčič – Cichy
120. zbor prof. P. Bileca Humenné