Osadenie vtáčích búdok na prešovskom amfiteátri

Počas družinoviek začiatkom apríla sme s vĺčatami a skautmi vyrábali vtáčie búdky. Vôbec nebolo prekvapením, že najviac sa pri tom bavili chlapci – vĺčatá a počas ich družinovky sa spravili až 4 búdky. Ale nezaháľali ani ostatní a celkovo sme pripravili 11 búdok. Cieľom bolo zlepšiť podmienky pre hniezdenie vtákov. Búdky im nahrádzajú dutiny stromov, ktoré v našom prostredí miznú. Vybrali sme si pokojnú lokalitu, kde sa nachádza naša skautská klubovňa – amfiteáter. Umiestnili sme ich na rôznych stromoch. Niekomu sa môže zdať, že sú dosť pokope, ale vtáky sú spoločenské druhy a blízkosť im vyhovuje. Veríme, že vtáčiky zahniezdia aj v tých našich a my budeme môcť pozorovať mláďatká pri ich prvých pokusoch o lietanie. Okrem toho sme sa konečne po dlhšej dobe stretli vo väčšom počte a keďže nám počasie prialo, spoločne sme sa aj zabavili pri rôznych hrách.

Mutti