Sedmička v Prahe

Nápad táboriť u našich západných susedov nám vŕtal v hlave už dlhšie, ale vďaka minuloročnému zoznámeniu s bratom Nashvillom z „Pražskej dvojky“ to začalo naberať jasnejšie kontúry. A vďaka novému vydaniu Rýchlych šípov spojených s túlačkou po historickom centre Prahy bolo rozhodnuté.

Prenajali sme si skautské stredisko Roztoky u Prahy a nedočkavo čakali na deň „D“. 1. júla sme všetci nastúpili na vlak a vydali sa za dobrodružstvom. Hneď na druhý deň sme začali pre niekoho netradičný, mestský tábor. Túlali sme po pražských uličkách, zákutiach Vyšehradu, objavovali tajomstvá Jaroslava Foglara a čaro Stínadiel.

Inšpiráciou na naše aktivity nám bola hlavne nová kniha Rychlé šípy 33, vďaka ktorej sme si zahrali mestskú hru Rychlé šípy v Afrike. Ak si všimnete historické centrum Prahy na mape, pripomenie Vám tvar Afriky. Celkom 33 stôp zanechal Mirek Dušín – cestovateľ a motýlikár – pri svojom putovaní Afrikou, než padol do pazúrov divošského kmeňa ľudojedov. My sme sa vybrali po týchto stopách a celkom sa nám podarilo nájsť 22 miest. Ak by bolo toho času viac, určite by sa nám podarilo nájsť všetky 😉. Jeden večer sme si pozreli film Záhada hlavolamu a pre deti bolo zaujímavé porovnať si miesta vo filme s reálnymi miestami v pražských uliciach. Preto aj Kostol sv. Jakuba, Dom Rýchlych šípov či tajomné mesto mali úplne iné čaro. Navštívili sme aj Múzeum hlavného mesta, kde prebiehala výstava „Město jako přízrak“ na počesť Jestřába.

Určite to bolo zaujímavé dobrodružstvo, ale budúci rok sa už chystáme znova na tradičný skautský tábor v prírode.

Mutti