Skautský adventný kalendár a naše Vianoce

Klop, klop. Kto tam? No predsa Vianoce!

Vianoce už začiatkom decembra klopali na dvere a my sme len tak neleňošili. Od polovice novembra sme pripravovali zaujímavé aktivity pre našich členov. Prvá úloha vyšla tradične prvého decembra. Naše včielky, vĺčatá, skautky aj skauti poctivo plnili svoje zadania. Vyskúšali si napríklad, aké je to celý deň byť bez mobilu, ako vyrobiť snehovú vločku či ako piecť vianočné cukrovinky. V našom kalendári sa objavili aj iné mimoriadne úlohy, ktoré postrčili mládež, aby trávili viac času so svojou rodinou alebo viac pomáhali svojim starým rodičom ako aj seniorom v ich okolí. Milo nás prekvapili naši kamaráti z 50. zboru v Nových Zámkoch, kde sa rozhodli plniť túto vianočnú výzvu s nami. Adventný kalendár nebol našou jedinou decembrovou aktivitou. Rozhodli sme sa usporiadať pre nás a rodičov našich detí prvú online akciu. Zborové online Vianoce sa konali 19. decembra 2021. Spolu nás bolo približne pätnásť, no srandy bolo viac ako dosť. Na začiatok sme prelomili ostych menších členov niekoľkými hrami a ku koncu sme brnkli na strunu starším – vďaka vianočným zamysleniam. Vyhlásená bola aj súťaž o najviac vianočne oblečeného účastníka, vĺčatá a skauti preto nezaháľali a jeden bol lepšie oblečený ako druhý.

Dúfame, že aj Vianoce u vás v zbore boli takto „nadupané“. Ak by vás zaujímal náš adventný kalendár, kliknite si na FB stránku 7. zboru, kde sa dozviete viac.

Doty
7. zbor Slanských vlkov Prešov