VODÁCKY KURZ 2018

Uvažujete o spestrení programu pre Váš oddiel či zbor ? Hľadáte aktivitu so silným zážitkom pre Vašich členov ? Uvažovali ste už nad aktivitou na tečúcej vode ?  Neviete však ako na to, kde vziať vybavenie, výstroj, inštruktorov, ktorí by Vás to naučili ?

Preto máme pre vás riešenie, dva víkendové kurzy Kánoe I a Kajak II, „se vším všudy“. S inštruktormi, ktorí tomu rozumejú, profesionálnym vodáckym vybavením ako člny, pádla, prilby, či osobnou vodáckou výstrojou pre vás, zahrňujúcu neoprény, vodácke bundy, neotopanky… a samozrejme, kvalitnou vodou

Kurz je určený pre všetkých nad 17 rokov, ktorí by radi získali základné znalosti ovládania lodí všetkých bežne používaných lodí (raft, kánoe, kajak) bezpečnosti na vode a následne tieto prvky využívali pri programe a činnosti vo svojich zboroch. Alebo by radi „pričuchli“ k vodáckej tématike a zažili víkend plný skvelého dobrodružstva.

Počas kurzu sa naučíte:

 • ako rieku kontrolovane splavovať, nie nechať sa spláchnuť,
 • základným aj pokročilejším technikám ovládania kánoe, kajak, raft
 • náklonom, výjazdom, prejazdom, zastavením v prúde,
 • taktike splavovania skupín na riekach,
 • používaniu záchranných pomôcok a technike záchrany,
 • ako plávať v divokej vode a ostatným zásadám bezpečnosti,
 • a mnohé iné…

Kedy a kde…

KANOE I.
víkend 18.- 20.05.2018,
piatok a sobota ľahšia voda do WW I na Dunajci, nedeľa perla tatranských riek, ľadovcová rieka s tyrkysovou vodou Bialka

KAJAK II.
víkend 22.- 24.06.2018,
na Dunajci, pre začiatok bude táto obtiažnosť bohate stačiť

Zhrnutie k prvému víkendu (druhý dohodneme potom):  Miesto Červený kláštor, piatok/sobota Dunajec, nedeľa Bialka (PL). Začíname v piatok o 18.00 hod. a končiť v nedeľu okolo 15.00 hod. Maximálny počet účastníkov je 14, takže neváhajte a konajte rýchlo.

Ubytovanie: vlastné v stanoch, kemping Pltník – Červený kláštor (ubytovanie v cene kurzu). Ak by chcel niekto niečo komfortnejšie, dajte vedieť, určite sa bude dať niečo vybaviť…

Strava: vlastná. Raňajkovať budeme ešte v kempe, obed už bude na vode, preto odporúčam niečo jednoduché (keksy, sušienky, sušené ovocie, energo tyčinky…). Večera kto ako uzná za vhodné, sú tam reštaurácie, pizzeria k dispozícii, poprípade vlastné v kempe…

Čo so sebou:

 • vhodná je znalosť plávania (aspoň 100 m)
 • veľký uterák (odporúčam 2 ks)
 • plavky
 • krém na opaľovanie (odporúčam)
 • termo triko alebo niečo podobné (pod vodácku bundu, nie bavlna, bude vás chladiť)
 • chuť a odhodlanie vyskúšať si niečo nové …

Prihlasovanie: na kurz sa môžete prihlásiť vyplnením nižšie uvedenej prihlášky, najneskôr do 8. mája 2018. Po prihlásení vám bude zaslaný mail s uvedeným číslom účtu, na ktorý je nutné uhradiť účastnícky poplatok 49 €/osoba/oba víkendy.

Prihláška here: (už čoskoro 🙂

Kto by potreboval ďalšie informácie, tak tie získa tu: martin.kovalik@scouting.sk Tešíme sa na Vás. Team inštruktorov SLSK a Tammy